Kërkohet ndryshimi dhe plotësimi i ligjit për regjistrim

  Lidhja Demokratike kërkon ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për regjistrim me të cilin do të hiqeshin personat jorezident nga numri i përgjithshëm i popullsisë.

  Gjithashtu, deputeti Pavle Trajanov, kërkon që të kontrollohen mbi 132 mijë persona për të cilët të dhënat janë marrë në mënyrë administrative.

  Informacionin për të dhënat e regjistrimit ai e ka dorëzuar në Kuvend, dhe pret që së shpejti të hapet debati. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Turqia rihap ambasadën në Kiev

  Lajmi i rradhës

  Shqipëri, hyn në fuqi vendimi i Bordit të Transparencës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë