Në fund të shtatorit do të publikohet pakoja e re ndihmës për biznesin

  Pako e re e masave për biznesin do të shpallet më 28 shtator, njoftoi sot kryetari i Odës Ekonomike, Branko Azeski, pas takimit me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ku morën pjesë edhe përfaqësues të 10-të kompanive më të mëdha konsumatuese të energjisë elektrike në vend.

  Azeski tha se masat tashmë janë duke u finalizuar, ndërsa qëllimi i tyre është ruajtja e konkurrencës së kompanive dhe vendeve të punës.

  “Bashkëpunimi me Qeverinë në muajt e fundit ka qenë në nivelin më të lartë dhe thelbi është të ndihmohet aty ku është më e nevojshme”, theksoi Azeski.

  Ndërsa ministri Bekteshi, theksoi do të sigurohet energji elektrike e mjaftueshme për kompanitë, por po bëhen përpjekje maksimale që çmimi i energjisë elektrike të jetë sa më racional./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ulet për dy denar çmimi i dizelit

  Lajmi i rradhës

  Tetovari e la veturën në mekanik, policia ia gjen në parcelë ku shiten pjesë të veturave

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë