Sërish shtrenjtohen derivatet e naftës në Maqedoninë e Veriut

  Nga mesnata do të kemi çmime të reja të karburanteve. Kështu vendosi sot Komisoni Rregullator për Energjetikë, KRrE. Dizeli nga mesnata do të shitet më shtrenjtë për 2,5 denarë, ndërsa benzina do të rritet për 0,5 dhe 1 denar për litër.

  Këto janë çmimet e reja të karburanteve:

  Eurosuper BS-95110 denarë
  Eurosuper BS-98112 denarë
  Eurodizel BS DE V102 denarë
  Çmimi i vajit ekstra të lehtë do të rritet dhe do të jetë 99,5 denarë.
  Mazuti nga nesër do të shitet me çmim më të lartë dhe do të jetë 55,5 denarë.

  Lajmi Paraprak

  Kosovë, përfundon protesta e veteranëve për pensionet

  Lajmi i rradhës

  Rriten çmimet nëpër kafenetë dhe restorantet e Maqedonisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë