VMRO-DPMNE: BE nuk dëshiron të ketë punë me kriminelët e LSDM-së dhe BDI-së

  Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, ka reaguar pas dështimit për të marrë datë për nisjen e negociatave me Bashkimin Europian.

  Nga kjo parti thonë se Maqedonia nuk merr datë, pasi në BE nuk duan të kenë punë me kriminelët e LSDM-së dhe BDI-së.

  “Maqedonia është në vendin e 111 në listën e Transparency International. Zaevi e ka betonuar shtetin në vend të parë me krim dhe korrupsion. Në BE nuk shkohet me haraç dhe krim. Në BE nuk duan kryeministër i cili është i falur”.

  “Në BE nuk shkohet me raste të pazbardhura për krim, si rasti me Den Donçevin. Në BE nuk kalon ‘agjenda e gjelbër’, e cila i helmon qytetarët e qyteteve ku ata të gjelbrit qeverisin: Kërçovë, Tetovë, Strugë”, thonë nga VMRO-DPMNE.

  Më tej shtojnë se Qeveria LSDM-BDI duhet të largohet dhe t’u jepen fund mashtrimeve.

  Lajmi Paraprak

  Formacionet e mundshme dhe parashikimi: Portugali – Francë

  Lajmi i rradhës

  Reagon Zaev për mos hapjen e negociatave: Ne i përfunduam me sukses reformat nga agjenda europiane

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë