Zaev: Tashmë nuk kalon filozofia e “Iliridës” dhe ajo e Baçevit

  Kryeministri Zoran Zaev për “Klan Maqedoni” tha se non-paper-at nuk janë paraqitur rastësisht. Çdoherë kur dështon Europa, dalin në skenë dokumente të këtilla, duke shtuar se kjo është edhe sinjal edhe për Bullgarinë se duhet të vazhdojë zgjerimi i BE-së.

  “Non-paper-i është në kundërshtim me jetën në RMV. Sot jemi të barabartë në një shoqëri për të gjithë. Shtetet fqinje na shohin dhe pyesin se si e kemi arritur këtë. Marrëveshja e Prespës është model për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe të rajonit”, tha Kryeministri Zaev.

  Zaev tha se në Maqedoni nuk kalojnë tashmë filozofitë e Janko Baçevit dhe Iliridës, duke shtuar se BE-ja duhet të na motivojë dhe më 22 Qershor të na shpërblejë me fillimin e negociatave.

  Lajmi Paraprak

  FFM-ja nuk e ka lejuar kryeministrin Zaev që të takohet me futbollistët

  Lajmi i rradhës

  Këta janë gjashtë futbollistët që ishin të pasur para se të fillonin karrierën në futboll

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë