Si t’i largojmë mushkonjat

  Mushkonjave u pëlqejnë aromat e frutave dhe lules.

  Sekreti qëndron në dyoksidin e karbonit që ato ndiejnë në dhjetëra metra, nivelin e rritur të etanolit në djersë dhe temperaturën më të lartë të trupit.

  Kur vishemi në rroba me ngjyra të errëta, mushkonjat na shohin më mirë. Nëse doni të jeni të padukshëm për to, harrojeni zi ose blu të errët. Bluzat e bardha prej liri ose bluzat më të lehta janë një zgjedhje më e mirë sesa veshjet “më të errëta”.

  Nëse harroni rutinën e përditshme, do të jeni më tërheqës për gjakpirësit, të cilët janë veçanërisht të lumtur për ata që harruan të vendosin deodorant. Përbërësit që gjenden në djersë dhe urinë shërbejnë si një alarm që është koha e drekës, shkruan KP.

  Steroidet dhe nxehtësia e trupit të mushkonjave janë si një tortë ditëlindjeje, kështu që nuk duhet të habiteni nëse ndesheni pas një vrapimi në mbrëmje ose ushtrimeve në një ambient të hapur.

  Mushkonjat mbërrijnë në skarë të fundit, vetëm kur nuk ka më tym pasi ai i “mbyt” shqisat e tyre, gjë që e bën të vështirë për ato të na gjejnë. Nëse jeni diku në natyrë ku mund të ndizni një zjarr, është e dobishme të shtoni bimë që do t’i largojnë ato, të tilla si livando, rozmarinë ose borzilok.

  Lajmi Paraprak

  Kufijtë mbeten të mbyllur edhe për të paktën një muaj, SHBA-të nuk hapin pikëkalimet me Kanadanë dhe Meksikën

  Lajmi i rradhës

  “NE S’JEMI TË VARFËR, NE JEMI TË VJEDHUR”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë