Ibrahimovic do të pensionohet nga futbolli, por ka një kusht

  Sipas La Gazzetta dello Sport, Zlatan Ibrahimovic është gati të pensionohet, nëse Milani fiton Scudetton ose Kupën e Italisë këtë sezon.

  Suedezit i skadon kontrata në verë dhe bisedimet për të zgjatur qëndrimin e tij në klub ende nuk kanë filluar. Ai është lojtari me pagën më të  lartë në “Stadio San Siro” me një kontratë shtatë milionë euro në vit dhe eliminimi i Suedisë nga play-offin e Kupës së Botës mund ta bindë atë të vari këpucët në qershor.

  Megjithatë, ish- ylli i Juventusit dhe Interit do të preferonte të tërhiqej me një trofe të fundit në dhe sipas La Gazzetta, Ibra është i hapur për t’i dhënë fund karrierës së tij, nëse Milani fiton një trofe këtë sezon.

  Lojtarët e Stefano Piolit janë liderë të Serisë A dhe mbeten në garë për të fituar Kupën e Italisë. Ata morën një barazim 0-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Interit në mars. Sulmuesi do të qëndrojë në Milan edhe nëse tërhiqet pasi do t’i bashkohej stafit të Piolit në sezonin 2022-23.

  Nëse Ibrahimovic vazhdon edhe një sezon, Milani do t’i ofrojë atij një pagë më të ulët duke u përpjekur të nënshkruajë me një qendërsulmues të ri për sezonin e ardhshëm.

  Divock Origi i Liverpoolit është në prag të bashkimit me kuqezinjtë si lojtar i lirë, por Gianluca Scamacca i Sassuolos është gjithashtu në radarët e Paolo Maldinit. 

  Lajmi Paraprak

  Statuti i ri i PS-së, Edi Rama dorëhiqet nga posti nëse humb zgjedhjet

  Lajmi i rradhës

  Pritshmëritë e inflacionit– dilemat e bankave qendrore, rekomandime

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë