Paris Saint-Germain po shqyrton një masë drastike për të detyruar Mbappen të largohet këtë verë

  Paris Saint-Germain nuk mund të ishte më i qartë se Kylian Mbappe duhet të largohet këtë verë nëse ai nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re në Parc des Princes. Tani duket se ata kanë arritur në pikën që duhet të kërcënojnë Mbappen me veprim për të detyruar situatën.

  Mbappe ka gërmuar në faktin se ai dëshiron të përfundojë kontratën e tij me PSG, dhe me sa duket të largohet i lirë verën e ardhshme, me Real Madridin që pret me durim.

  Los Blancos nuk kanë bërë ende asnjë lëvizje për Mbappen, dhe mund të jenë të kënaqur ta lënë atë deri në verën e ardhshme për ta bërë këtë si lojtar të lirë.

  Megjithatë, sipas The Athletic , PSG do të ishte e gatshme të linte Mbappen në stol për të gjithë sezonin dhe ta linte atë pa futboll nëse ai nuk do të bashkëpunonte me dëshirat e tyre.

  Natyrisht, kjo do të ishte një masë drastike, por PSG-ja po përpiqet në çfarëdo mënyre për ta detyruar Mbappen të rinovojë ose të largohet.

  Sa e mundshme është kjo, mbetet për t’u parë, pasi do të ishte vendim i vështirë që të mos përdorej ndoshta futbollisti më i vlefshëm në botë për një sezon të tërë.

  Nëse, siç raportohet, PSG-ja ia ka dhënë Mbappes, atëherë rrezikojnë të humbasin edhe më shumë kredi nëse tërhiqen.

  Pak është thënë për menaxherin e ri Luis Enrique në këtë ekuacion, por asturani ka mendjen e tij dhe duket se nuk ka gjasa të jetë në bord jo vetëm me idenë, por edhe në humbjen e një prej aseteve të tij më të mira pa asnjë zëvendësim.

  Lajmi Paraprak

  Mexhiti: Personalisht do të inicioj mbikëqyrje inspektuese për çdo dëmtim të pacientëve

  Lajmi i rradhës

  Nisma për ndryshimin e Kushtetutës arriti në Kuvend, që sot vijojnë afatet për procedim

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë