Topi i Artë | Publikohen 30 kandidatët, “luftë” Messi-Haaland

  France Football ka publikuar listën e 30 kandidatëve për fitimin e Topit të Artë, çmimi individual më prestigjioz dhe i rëndësishëm për një futbollist.

  Rekordmeni absolut është Lionel Messi. Argjentinasi ka fituar 7 herë Topin e Artë dhe është kandidati kryesor për ta fituar sërish.

  Super Sport shkruan se falë suksesit si protagonist në Kupën e Botës Katar 2022. Rivali i madh i “Pleshtit” është Erling Haaland.

  Bomberi norvegjez fitoi tripletën në sezonin e parë me Manchester City. Teksa e mbylli edicionin e kaluar me 52 gola në të gjithë kompeticionet me skuadrën e Pep Guardiolës.

  Ceremonia e shpallesh së fituesve do të mbahet në datën 30 tetor. Në “Theatre du Chatelet” të Parisit, kryeqytetin e Francës.

  Fituesi në fuqi është Karim Benzema, falë paraqitjeve fantastike me Realin e Madridit. Sulmuesi francez u transferua gjatë verës tek Al-Ittihad në Arabinë Saudite.

  30 KANDIDATËT

  Lajmi Paraprak

  Ndryshimet në KP, në kohën kur Qeveria po përballet me akuza për shpërdorim të detyrës nga politikanët

  Lajmi i rradhës

  Pendarovski: Nuk e shoh problem që gjuha shqipe të jetë në kushtetutë!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë