Tetë gjëra që mund të bëni gjatë ushqyerjes me gji të foshnjës tuaj

  Shfrytëzojeni kohën më të mirë kur e ushqeni beben tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Këto janë idetë tona se si ju dhe foshnja juaj mund të shijoni atë kohë

  Ushqyerja me gji është gjëja më e mirë që mund t’i jepni fëmijës tuaj. Sidoqoftë, duhet pak kohë, dhe për ju është një mundësi e shkëlqyer të uleni, të relaksoheni dhe të relaksoheni ndërsa krijoni një marrëdhënie të mrekullueshme me fëmijën tuaj.

  Në të njëjtën kohë, ushqyerja me gji mund t’ju kursejë shumë kohë. Kjo është arsyeja pse ne kemi një listë të shkurtër të gjërave që mund të bëni gjatë ushqyerjes me gji të foshnjës tuaj

  1. Bisedoni me foshnjën tuaj, këndojini atij këngë
  Nuk ka mënyrë më të mirë për të shijuar intimitet, në këtë mënyrë ju do të forconi marrëdhënien dhe do ta ndihmoni atë të zhvillohet. Përkëdhelni fëmijën, lëreni të ndiejë çdo prekje tuaj dhe lëreni të kënaqet, ju gjithashtu do të kënaqeni me gjestet e tij.

  2. Hani
  Ne e dimë sa vakte anashkaloni për shkak të përgjegjësive në shtëpinë përreth fëmijës. Kështu që ndërsa fëmija juaj është duke ngrënë, hani edhe ju! Bëni vetes një vakt të shijshëm dhe të shëndetshëm dhe shijoni çdo kafshatë, fëmija ndjen, kështu që do të kënaqet.

  3. Pini ujë
  Mos harroni të hidratoheni rregullisht. Nëse e harroni këtë detyrim, i cili është më se i detyrueshëm për ju që të keni rregullisht qumësht, atëherë lini që gjidhënia të jetë në një farë mënyre “ushqyerja me gji me ujë” edhe për ju. Pini sa më shumë lëngje të shëndetshme gjatë ditës.

  4. Lidhu me familjen
  Ju gjithmonë mund të shkruani disa mesazhe, të bëni një telefonatë, madje edhe në video dhe të flisni me të dashurit tuaj.

  5. Bisedoni me mikun tuaj
  Mundësia perfekte për të rinovuar jetën tuaj shoqërore, edhe përmes rrjeteve sociale. Pavarësisht sa përgjegjësi keni rreth fëmijës, është shumë e rëndësishme të mbani marrëdhënie miqësore. Ushqyerja me gji është një mundësi ideale kur jeni ulur, nuk vraponi përreth dhe fëmija është plotësisht i qetë.

  6. Lexoni
  Nëse nuk jeni rehat të mbani një libër me foshnjën tuaj, gjithmonë mund të lexoni në internet. Teknologjia gjithashtu ka shumë përparësi.

  7. Dëgjoni një libër audio
  Ju nuk jeni tipi për të lexuar: Atëherë një libër audio është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju që do t’ju relaksojë.

  8. Dëgjoni muzikë
  Luaj muzikën tënde të preferuar ose disa tone qetësuese dhe shijoji ato. Mbyllni sytë dhe merrni frymë thellë. Dhe foshnja do ta dojë atë, ne ju garantojmë.

  Lajmi Paraprak

  A mund t’i ngjyrosni ose zbardhni flokët gjatë shtatzënisë?

  Lajmi i rradhës

  Problemet e lëkurës mund të jenë shkaktare të shumë problemeve të tjera

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë