Rruga te kazerma e Tetovës përsëri mbushet me ujë

  Sot në Tetovë në orët e pasditës ka pasur reshje intensive të shiut dhe breshër. Qytetarët në rrjetet sociale kanë shpërndarë video ku shihet uji te kazerma e Tetovës dhe uji ndër urën që e lidh qytetin me fshatin Falisht, shkruan Nistori.

  Nuk është dashtë shumë që shiu me intensitet të madh të bllokojë pusetat, me ç’rast qytetarët që u goditën nga vërshimet te kazerma, dolën përsëri për të pastruar pusetat dhe

  Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë gjithë javës. Këtë e njoftuan sot metereologët se, do të mbaj mot i paqëndrueshëm. Metereologët paralajmërojnë se në shumë vende, do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

  Komuna i bëri thirrje Qeverisë që t’i ndihmojë në kompensimin e dëmeve pas vërshimeve që ndodhën javën e kaluar. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Deputetja e VMRO-DPMNE-së: BDI e ka prejardhjen prej një organizate terroriste! (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë