Bill Gates sugjeron pesë libra që duhet të lexoni këtë verë

  Themeluesi i Microsoft Bill Gates ndau në kanalin e tij YouTube rekomandimet për pesë libra që mund të lexoni këtë verë.Gates theksoi se kohët e fundit më së shumti lexon libra që flasin për marrëdhëniet e komplikuara midis natyrës dhe njerëzve.

  “Ndoshta po e bëj sepse një virus hyri në jetën tonë pak më shumë se një vit më parë. Dhe përsëri, ndoshta sepse kam folur gjatë gjithë vitit për atë që duhet të bëjmë për të shpëtuar veten nga kriza e klimës. Sidoqoftë – unë zgjedh libra që flasin për atë që ndodh kur njeriu përplaset me natyrën, ”shkroi Gates.

  Lista e propozimeve të Gates përfshin:

  Pride, Delusion, and the Fall of General Electric” Thomasa Gryte i Teda Manna,

  “Under a White Sky: The Nature of the Future” Elizabeth Kolbert

  “A Promised Land” Baracka Obame,

  “The Overstory” Richarda Powersa 

  “An Elegant Defense: The Extraordinary New Science of the Immune System: A Tale in Four Lives” Matta Richtela.

  Lajmi Paraprak

  Bërns: Ambasada Amerikane dhe USAID me donacion përkrah Maqedonisë së Veriut

  Lajmi i rradhës

  ‘Natën, shpesh më zë ankthi’

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë