Tani do të mund të udhëtoni në Suedi | Hiqen kufizimet për shtetasit e RMV-së

  Suedia sot hoqi kufizimet për udhëtarët nga Maqedonia të cilët mund të hyjnë zyrtarisht në vend me një test negativ PCR, si dhe një certifikatë të vaksinimit ose dëshmi se kanë kaluar virusin Covid-19.

  “Nga 24 qershori, do të hiqet ndalimi i udhëtimit për Serbinë, Shqipërinë, Libanin, Maqedoninë e Veriut, Shtetet e Bashkuara, Makao, Hong Kong dhe Tajvanin”, deklaruan qeveria suedeze.
  Udhëtarët këshillohen që gjithmonë të konsultohen me ambasadën dhe të informohen plotësisht për rregullat e zbatueshme për vendin e origjinës.

  Suedia njeh një test negativ antigjeni ose PCR, një certifikatë vaksinimi ose dëshmi se e keni kaluar Covid-19.

  Lajmi Paraprak

  Euro 2020 në numra: Rekorderi Ronaldo, lojtari më i ri, intervenimet dhe statistika të tjera

  Lajmi i rradhës

  Qamili nga Lëvizja Besa: Ne nuk mundemi për 8 muaj të bëjmë atë që nuk e ka bërë BDI-ja për 20 vite

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë